ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו

כשעוברים את מפתן הדלת של כולל "אור המאיר" ביבנאל מתגלה מחזה נפלא. כמאה אברכים יקרים רכונים על ספרי הקודש ולומדים בהתמדה עצומה. ראש הכולל הרה"ג ר' הלל אמדדי שליט"א עובר בין הלומדים עם חיוך על פניו, ובפיו תירוץ לקושיא שנתקשו בה חברותא זו, או מילת חיזוק לאברך הזקוק לכך ומחזק את אווירת האחדות השורה במקום.

כולל "אור המאיר" נקרא על שם רבי מאיר בעל הנס זיע"א שציונו סמוך ונראה ליבנאל, ואור קדושתו שורה בכולל הנקרא על שמו. כ"ק מוהרא"ש שליט"א אומר תמיד "הכולל הוא הפנינה שלי" ומחזק בכך את האברכים היקרים השוקדים בתורה.

סדר הכולל הוא יום לימודים מלא, דהיינו משעה תשע בבוקר ועד ארבע בצהריים. במהלך היום ישנם שני שיעורים מרכזיים: שיעור בדף היומי ושיעור בהלכה. ביתר הזמן, כל אברך לומד את סדר לימודיו על פי סדר-דרך-הלימוד של רבנו הקדוש.

על פי דרכו והנהגתו של רבנו הקדוש שלימדנו (שיחות הר"ן, ע"ו) להתמיד בתורה כסדרן ולטייל בכל חלקי התורה הקדושה, זוכים האברכים היקרים לטייל וללמוד בכל חלקי התורה הקדושה.
מקרא, משנה, גמרא בבלי, ירושלמי, תוספתא, רמב"ם, טור ושולחן ערוך וכל ספרי הפוסקים עד אחרוני דורנו, זוהר הקדוש ותיקונים, נביאים וכתובים ממלאים את הספריות ואת שולחנות הלומדים.

כמובן שספרי רבנו ז"ל הם לימוד עיקרי אצל כל אברך ואברך. קבוצת אברכים נבחרת המונה כארבעים אברכים זוכים לקיים את עצתו היקרה של כ"ק מוהרא"ש שליט"א ולסיים בכל חודש את הספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן לפי החלוקה שסידר כ"ק מוהרא"ש שליט"א.

מדי פעם, זוכים האברכים לביקור מאת כ"ק מוהרא"ש שליט"א המגיע להתבונן מקרוב על מצב הכולל ולמסור שיעור חיזוק והתעוררות נפלא כדרכו בקודש.

אין ספק שזכות תורתם מגן על כל עם ישראל בכל מקומות מושבותם ומאירה את העולם.

 

ראש הכולל הרה"ג רבי הלל אמדדי שליט"א בלימוד עם אברכים
כ"ק מוהרא"ש שליט"א מסייר בין הלומדים בכולל "אור המאיר"
אחת מדרשותיו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א בכולל
חלק מקהל האברכים מאזינים לדרשתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א
הגה"צ גאב"ד קארלסבורג שליט"א דורש בפני אברכי הכולל
הגאון רבי יעקב יוסף שליט"א דורש בפני אברכי הכולל
 
 הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א דורש בפני אברכי הכולל
הגה"צ רבי אלעזר קעניג שליט"א מסייר בכולל
הגאון רבי משה פנירי שליט"א דורש בפני אברכי הכולל


 
עוד בנושא זה:
כולל להוראה "תפארת בנימין"
 

3 תגובות

  • 1.
  • מאת: מנחם
   אני גר בטבריה ומעוניין להצטרף לכולל, האם זה אפשרי, או שהוא פתוח רק לבני הקהילה?
  • 2.
  • מאת: הודיה
   הלוואי שנזכה לגור ביבניאל ב"ה
  • 6.
  • מאת: חבר
   איך מתקבלים לקהילה משהו יודע?
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup