ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - 'מקווה מלכה' - המקווה שמסוגל לפקידת עקרות
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
'מקווה מלכה' - המקווה שמסוגל לפקידת עקרות

'מקווה מלכה' ביבנאל עיר ברסלב נבנה בשנות ה-80 במסירות נפש גדולה מאוד על-ידי קהילת חסידי ברסלב ביבנאל, ונקרא על שמה של הרבנית הצדקת מלכה שיק ע"ה - אימו של הצדיק מיבנאל מוהרא"ש זי"ע.

   
לובי הכניסה למקווה מלכה ביבנאל

בעקבות הקשיים האדירים והמניעות הגדולות שהיו בבניית המקווה הזה, הבטיח הצדיק מיבנאל הבטחה נדירה במיוחד: "אין שום ספק וספק ספיקא, שאשה שאין לה ילדים אם היא תטבול במקווה הזו תפקד בזרע של קיימא, ובלבד שתהיה להם אמונת חכמים שלימה. כי אין היום ד' אמות בכל העולם שמסרו את נפשם עבור בניית מקווה טהרה לנשים, כמו המקווה שנבנה ביבנאל. ולכן המקום מסוגל לפקידת עקרות, כי אצל הקדוש ברוך הוא מאוד מאוד חשובה מצווה שקיימו במסירות נפש הכי גדולה".

בעקבות ההבטחה מגיעות נשים רבות מכל רחבי הארץ לטבול דווקא במקווה זה, ומעידות על ניסים ונפלאות שזכו לראות בזכות הטבילה במקום המסוגל לפקידת עקרות. יצויין כי הטבילה במקום מיועדת לנשים נשואות בלבד, בזמן טבילת מצווה.

המקווה שופץ לאחרונה ברוב פאר והדר, ואובזר בריהוט סניטרי ברמה גבוהה. הוא עובר ניקוי יסודי מדי יום ביומו, ועומד בסטנדרט היגיינה מהגבוהים בארץ.

המקום נמצא תחת השגחת ופיקוח מורי הצדק של קהילת חסידי ברסלב בראשות גאב"ד יבנאל הרה"ג רבי משה יעקב קורץ שליט"א, ונחשב מבחינה הלכתית ככשר למהדרין מן המהדרין.

טלפון במקווה

04-665-6666 (עד שעה 16:00)

077-4243070 (בשעות הערב)

במקרה הצורך: 052-882-5429

שעות פתיחה

להלן זמני פתיחת וסגירת המקווה: 

שעון קיץ: בימים א' - ה' מזמן שקיעת החמה עד השעה 22:00 

שעון חורף: משקיעת החמה עד השעה 20:30 

ערבי שבת קודש (יום שישי בערב) - משקיעת החמה עד כשעה לאחריה. 

מוצאי שבת - משעה וחצי לאחר הזמן הראשון ליציאת השבת למשך כשעתיים


סיפורו של מקום

הכל התחיל באמצע שנות ה-80 כאשר קהילת חסידי ברסלב שהתמקמו ביבנאל נתקלו בקשיים למצוא מקווה טהרה כשר בקרבת מקום, ומנהיג ברסלב קיבל החלטה לבנות מקווה למהדרין בתוך המושבה למרות כל הקשיים.

הרב אבנר סלמה, מותיקי החסידים, מספר: "לא הייתה לנו שום אפשרות אחרת, הרי מקווה זה היסוד של היהדות ולכן נאלצנו לעשות מעשה. ביצענו חפירה מתחת לבית שלי ביבנאל למרות הסכנה שבדבר והחלנו בבנייה. עשינו את זה במסירות נפש עצומה שאי אפשר לתאר, מוהרא"ש לקח הלוואות גדולות כדי שנוכל לקנות חומרי בניה ואנחנו ביצענו את העבודה בשטח. השתדלנו לעשות את הכל בחשאיות וכשסיימנו את הבניה וקיבלנו הכשר למהדרין מהעדה החרדית, נפתח לי פתאום בדרך נס ופלא מעיין בתוך החצר ואותו חיברנו לתוך המקווה".

מוהרא"ש זי"ע סיפר בעבר כי "המקווה הזה נבנה במסירות נפש הכי גדולה שרק יכולה להיות, כמו ברוסיה תחת הקומוניסטים לפני שבעים ושמונים שנה, בלי שום גוזמא כלל, כי זה שהיה צריך להיות ממונה על הדת, הוא לחם נגד המקוה הזה ברציחה כזו שאי אפשר לשער ולתאר כלל, ובנינו את המקווה הזה במסירות נפש שאי אפשר לתאר כלל, והלוואי שיבוא היום שיעלו על כל הגניבות והשחיתות והמלחמות שיש לו נגד הדת וכו' וכו', עם כל זאת המקווה נבנה בשפיכות דמים תרתי משמע, הן שסבלנו עלבונות בזיונות חירופים וגידופים, והן שבנינו את זה בעניות ודחקות גדולה מאד. והקדוש ברוך הוא ראה בעוניינו מה שעברנו בארץ ישראל דייקא בשנות האלפיים, כדי לזכות לבנות מקווה טהרה כשרה לנשים, ולכן שילם לנו חזרה שכל אשה שצריכה להפקד בזרע של קיימא, אם היא טובלת פה, היא רואה ישועה והיא נפקדת, כי המקווה הזה עושה פלאות, וכמו בכל דבר שצריכים לקיים בתמימות ובפשיטות, ולהאמין בו יתברך, גם בטבילת מקוה זו צריכים להאמין בהקדוש ברוך הוא שבוודאי יעשה נס בתוך נס, והאשה תפקד בזרע של קיימא".

עדויות על סיפורי ניסים וישועות שהתרחשו בזכות המקווה הקדוש עוברים מפה לאוזן באלפיהם. אחד מהם פורסם כאן ב'ברסלב סיטי' והוא סיפורו של המוזיקאי רמי צמח שסיפר: "קיבלנו ממישהו קלטת עם דרשה של מוהרא"ש שבה הוא מבטיח כי אשה שתטבול במקווה הנשים ביבנאל תיפקד בזרע של קיימא, עשינו זאת ותיכף ראינו ישועה גדולה ונולדו לנו תאומות מתוקות".

אשה אחרת העידה כי "חודש לאחר הטבילה נודע לי שאני בהריון. בזכות הצדיק מיבנאל זי"ע שהבטיח שכל אישה שתטבול ב'מקווה מלכה' תיפקד, זכינו לשתי בנות תאומות לאחר 16 שנים של המתנה".

במקרה נוסף סיפרה אישה בשם רויטל: "ביציאתי מהמקווה הודתי לבלנית על המקום המפואר והנקי ועל האווירה המיוחדת. היא חייכה אליי ואמרה: 'בעזרת השם תהיה לך ישועה, אך אל תשכחי לבשר לנו...'. והישועה באמת הגיעה, הגיעה ובגדול. עוד באותו החודש נפקדתי בפרי בטן, לא אשכח את השיחה הנרגשת שהייתה לי עם האחות שהתקשרה להודיע לי כי הבדיקה חיובית ואני בהריון!".


מפת הגעה (המקווה מסומן בעיגול אדום)

בוודאי יעניין אתכם גם:

הבטחת הצדיק מיבנאל לזרע של קיימא

המראה החדש של מקווה מלכה ביבנאל

"נס חנוכה" – בבניית 'מקווה מלכה'

כך נכנסתי להיריון באופן ניסי בזכות "מקווה מלכה"

16 שנים קשות הסתיימו בנסיעה אחת ליבנאל

אשתי טבלה ביבנאל וזכינו לישועה. האם כדאי לעשות זאת שוב?

סיפור מסירות הנפש לבניית המקווה ביבנאל

מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup