ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נכון שאשה עקרה שתטבול במקוה ביבנאל תפקד בזרע של קיימא?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נכון שאשה עקרה שתטבול במקוה ביבנאל תפקד בזרע של קיימא?

שאלה:

מאת יצחק:
יש לי קרובי משפחה שהוא עקר והיא עקרה. שמעתי שמוהרא"ש הבטיח שמי שתטבול במקוה ביבנאל אפילו שתהיה עקרה כמו עץ תהיה לה ישועה. על כן אני רוצה לדעת אם כדאי לשלם להם כרטיס מארצות הברית לארץ ישראל, ולהבטיח להם הרבה ממון שילכו למקוה ביבנאל, או שזה יועיל רק אם יש אמונת חכמים? כי המצב שובר את לבי מאוד מאוד!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ויקהל פקודי י"ז אדר ה'תשע"ב


שלום וברכה אל יצחק נ"י


לנכון קבלתי את מכתבך.

המקוה ביבנאל נבנה במסירות נפש הכי גדולה, ואי אפשר לתאר ולשער מה שעבר על חסידי ברסלב ביבנאל עד שבנו את המקוה הזו, ממש כמו ברוסיה לפני שבעים שנה תחת הקומוניסטים, והכל היה על ידי מסירות פרועות של רשע מרושע שהוא צריך להיות ממונה על הדת וכו', ודייקא הוא אשר מנע מלבנות את המקוה, ואף על פי כן אנשי שלומינו חסידי ברסלב מסרו את נפשם פשוטו כמשמעו ובנו את המקוה בהצנע, ועלה להם בדם, דמים תרתי משמע, הן שזה עלה הון תועפות, והן שסבלו שפיכות דמים ובזיונות שאי אפשר להסביר כלל, ממש אין עכשיו בכל העולם כולו מקוה שנבנה במסירות נפש כל כך גדולה כמו המקוה של אנשי שלומינו חסידי ברסלב ביבנאל.

ולכן אין שום ספק, וספק ספיקא שאשה שאין לה ילדים, אם היא תטבול במקוה הזו תפקד בזרע של קיימא, ובלבד שיהיה להם אמונת חכמים שלימה, כי אין כיום ד' אמות בעולם שמסרו את נפשם עבור בניית מקוה טהרה לנשים, כמו המקוה שנבנה ביבנאל.

ולכן המקום מסוגל לפקידת עקרות, כי אצל הקדוש ברוך הוא מאוד מאוד חשוב מצוה שקיימו במסירות נפש הכי גדולה, רק צריכים על זה אמונת חכמים חזקה מאד.

[הרבה מאוד נשים נפקדו כבר על ידי טבילה במקוה זו, ועוד יגיע היום שיתגלה מי מנע טהרה מעם ישראל, ומי מנע לבנות את המקוה, ושמו הרע ישאר לשימצה עד סוף כל הדורות].

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

7 תגובות

  • 1.
  • בלניות מקסימות עם יראת שמיים אמיתית כל אשה שמגיעה זוכה ויוצאת עם חיוך של שמחה
   מאת: שירלי
  • 3.
  • מקוה מפואר ויפה באוירה קדושה וטובה
   מאת: טובי
  • 4.
  • למה אתםלא כותבים פה באתר איפה המקווה ממוקם עד מתי פתוח וכו
   מאת: שלומית
  • 6.
  • מאת: חגית
   מקום עם המון עוצמה וקדושה הגעתי למקום הזה בהרגשה כ״כ טובה,ויצאתי משם עם המון כוח שווה להגיע לשם הכל מצויין שם עם זה הבלניות המקווה הכל כ״כ קדוש וטהור!!!
  • 11.
  • מאת: אורלי
   בתור אחת שטובלת באופן קבוע במיקווה אני מתרגשת כול פעם מחדש מהיחס של הבלניות . טבלתי בהרבה מקוואות ובשום מקום לא קיבלתי יחס אוהב וסבלני כמו במקווה מלכה ובפרט שמאפשרים להתבודד במים . בהזדמנות תודה לכול מי שקשור להפעלת המקווה מלכה
  • 12.
  • מאת: ***
   לאחר שנה ושבעה חודשים של ציפייה טבלתי שם וב"ה באותו חודש נפקדתי.
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup