ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מיהו "הצדיק שבדור"?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מיהו "הצדיק שבדור"?

שאלה:

מאת ידידיה:
לכבוד מוהרא"ש שליט"א. בדברי רבינו מוזכר פעמים רבות שצריך להתקרב לצדיק ולרב שבדור ושזה העיקר וכו', האם צריך דווקא מישהו שחי בדורנו או שרבינו עצמו נחשב "הצדיק שבדור"? כמו "יחידי הדורות" שמאירים לכמה דורות, ורבינו כבר אמר "ממני עד משיח לא יהיה חדש" וכו'. ואם כן, איך מקיימים אצל רבינו את העניין של "לראות פני הצדיק ולשמוע תורה מפיו וכו' שרבינו מאד הרחיב בחשיבות העניין (ואפילו שפניו ודעתו נמצאים בספריו מכל מקום רבינו כותב בפירוש בתורה י' שלא מספיק לקרוא בספרים). תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר משפטים כ"ג שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל ידידיה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

דע לך שהצדיק שבדור הזה הוא רביז"ל, ובפירוש אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קצ"ב) שפניו שכלו ונשמתו נמצאים בתוך הספר שלו.

ומה שמדבר לראות פני הצדיק וכו', ולשמוע תורה מפיו וכו', מסביר הרב הקדוש מטשערין ז"ל בספרו (פרפראות לחכמה על תורה ד') שהיום זה סובב על התלמידים של הצדיק, וכן היה הוא נוהג בכל ראש השנה לילך להסתכל על פני אנשי שלומינו וכו'. ומובא בדברי רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קנ"ג) כשאדם יש לו אנפין נהורין, פני הצדיק נראים בפניו, עיין שם.

ודע לך שכל אחד מאנשי שלומינו שהכניס בעצמו יותר את ספרי רביז"ל, והוא בקי בהם בעל פה ישר והפוך וכו', ושגור על פיו דבריו ז"ל וכו', המסתכל על פניו הוי כאילו מסתכל על פני רביז"ל ממש, כי כל מי שהכניס בדעתו יותר את דעת רביז"ל בדעתו, כמו כן פניו מאירה באור רביז"ל.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup