ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מיהו "המפיץ הגדול" ר' שמואל דוד יונגרייז?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מיהו "המפיץ הגדול" ר' שמואל דוד יונגרייז?

שאלה:

מאת מאי הודיה:
לכבוד כ"ק מוהרא"ש שליט"א. ברצוני לדעת מיהו "המפיץ הגדול" רבי שמואל דוד יונגרייז זצ"ל? הקב"ה יעזור לכם להמשיך ולהפיץ את מעיינות רבינו הקדוש בין כל עם ישראל. אכי"ר.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר צו ו' ניסן ה'תשע"ב

שלום רב אל מאי הודיה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

האברך הזה היה יחיד במינו בקדושה ובטהרה, בא ממשפחה מאד מיוחסת דורות של רבנים מפורסמים, גודל השמירת עינים שלו היה להפליא ממש פלאי פלאות, עליו יכולים להגיד שהוא היה המפיץ הכי גדול שהיה אי פעם בין חסידי ברסלב, ועל ידו נתקרבו מאות ואולי אלפים אנשים אל הקדוש ברוך הוא, הוא היה מפיץ ברחבות ובשווקים באוטובוסים וברכבות, בישיבות ובבתי כנסיות ובבתי מדרשיות, כולם אהבו אותו וחיבבו אותו, והיו אנשים שבדקו אותו איך שהולך בהרחובות הכי סוערות מלא נשים ומפיץ להן את ספרי רביז"ל, ועם כל זאת היה שומר את עיניו בצורה מפליאה.

הוא היה כל ימי חייו על פני האדמה בעל יסורים גדולים וכו', ואף על פי כן היה תמיד חיוך על פניו, והיה מחזק ומעודד אנשים ולא מסתכל על עצמו כלל.

היה מסור אלי במסירות נפש הכי גדולה שרק יכול להיות, והיה סמל לראות איך אדם יכול לחיות בהתבטלות כזו וכו', היה מתמיד גדול בתורה, והיה מרבה באמירת תהלים ובהתבודדות.

נפטר בקיצור ימים בכ"ח ניסן, ומנוחת כבודו בבית עלמין סגולה בפתח תקוה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך חג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup