ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה נוכל לעשות כדי לגרום לכבודו נחת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה נוכל לעשות כדי לגרום לכבודו נחת?

שאלה:

מאת נוב:
לצדיק היקר. ראשית מכל אביע תודה לקדוש ברוך הוא על הנסים שעשה איתך ואיתנו ישתבח שמו לעד. מעבר להכל רציתי לדעת מה אפשר לעשות למענך כרגע מעבר לתפילה, מה יגרום לכבודו נחת?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר טהרה ג' אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל נוב נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תודה רבה שאתה מתעניין במצב בריאותי, תהלה לאל הקדוש ברוך הוא לא עוזב אותי, ומצב בריאותי משתפר בכל יום ובכל שעה יותר ויותר, והכל בחסד גדול, כמו שאמר מוהרנ"ת ז"ל לאדל ביתו של רביז"ל, "עס איז מיט גרויס חסד" [הכל זהו חסד גדול ממנו יתברך] מה שאתה שואל מה אתה יכול לעשות בשבילי? תפלה ועוד פעם תפלה וכו', אין דבר מעבר לתפלה.

כי רביז"ל גילה לנו מעלת התפלה, שזה עולה על הכל, ומעלה שעשועים גדולים למעלה, שלא עלו שעשועים כאלו מימות עולם (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ה) היינו כי כל נשמה שורשה למעלה בעולמות העליונים, וכשיורדת כאן למטה ומתלבשת בתוך גוף וכו', עיקר עבודתה לעשות נחת רוח לבוראה, כמאמרם ז"ל (רש"י שמות כ"ט י"ח) ריח ניחוח וגו', נחת רוח לפני שאמרתי ונעשה רצוני. כי בזה שאדם זוכה ועושה ומקיים את מצוותיו יתברך, בזה הוא ממלא רצונו יתברך, ומכל שכן כשבר ישראל מתפלל לפניו יתברך, בזה הוא מחזיר את נשמתו חזרה ומדביקה לשורשה, ולכן תפלה היא מעבודות הקדושות, וכל המתפלל כאילו את נפשו קירב אל השם יתברך, כי על ידי תפלה הוא חוזר ומדביק את נשמתו חזרה אליו יתברך.

ולכן תפלה זה דבר גדול מאד, וכל המתפלל עבור חבירו והוא צריך לאותו דבר, הוא נענה תחילה. ולכן כשאדם מתפלל על הזולת שניהם נעזרים, הן המתפלל והן על מי שמתפללים, עם כל זאת אתה שואל מה עוד אתה יכול לעשות בשבילי ויהיה לי מזה נחת רוח? זה ענין הפצה היינו להפיץ את דעת רביז"ל בעולם, שזה עסק הפצת מעיינות החכמה חוצה, אשר אין למעלה מזה, לקרב יהודים אל הקדוש ברוך הוא.

ותהלה לאל אני כבר מדפיס ומפיץ ספרי רביז"ל משנת תשכ"ד [שזה ארבעים ושמונה שנים] יום יום לילה לילה וכו' בלי הרף, ולכן אם יהיה עוד אחד שיעסוק בהפצת ספרי רביז"ל והיה זה חלקי מכל עמלי, כי אין לתאר ולשער מי זה רביז"ל וכו', ומה סודו בעולם וכו', ואנחנו צריכים לגלות תמיד את הסוד לכל העולם כולו, וכבר ידוע אימרת רביז"ל "בדרך כלל סוד כשמגלים כבר נתגלה הסוד, אבל הסוד שלי ככל שמגלים את זה עדיין נשאר סוד". ודבר זה עמוק עמוק מי ימצאנו, ולכן כל מי שמקורב באמת אל רביז"ל, בוער בו לגלות את הסוד הזה לכל עם ישראל ולכל העולם כולו.

ולכן זה יהיה הנחת הכי גדול שתוכל לעשות עבורי, להפיץ את ספרי רביז"ל לכל שכבות העם ולקרבם אליו יתברך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

3 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup