ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מהו הסכום שצריך לתת לפדיון נפש? והאם צריך לתת דווקא לידי הצדיק ממש?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מהו הסכום שצריך לתת לפדיון נפש? והאם צריך לתת דווקא לידי הצדיק ממש?

שאלה:

מאת דן:
ידוע ומפורסם העניין הגדול לתת פדיון נפש להמתקת הדינים ולבטל גזרות רעות. רציתי לשאול: א. מה הסכום המינימלי הרצוי שצריך לתת? ב. האם צריך לתת דווקא לידיו של הצדיק ממש או שאפשר לתת לקופת הצדקה של מוסדות הצדיק הנקראת "קרן הצדיק" וזה נחשב כאילו נתתי לידו של הצדיק ממש?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר קרח כ"ח סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

בוודאי אם יכולים לתת לידי הצדיק מה טוב ומה נעים, אבל אם לא, יכולים להכניס בקופת הצדקה שלו.

הסכום שראוי לתת זה מספר ק"ס, מאה וששים פרוטות וכו', כל אחד כפי יכולתו, אבל שיהיה מספר הזה דווקא, כי כל הצרות שעובר על אדם, זה רק מפני שנשמתו טעמה מעץ הדעת טוב ורע וכו', ונתהפך אצלו בכל פעם טוב ורע וכו', פעם הוא טוב פעם הוא רע, פעם הוא נמצא באור ופעם הוא נמצא בחושך, פעם הוא טהור ופעם הוא טמא וכו', שתמיד מתהפך אצלו, שזה טעימת עץ הדעת טוב ורע, וזה נמצא בנפש רוח ונשמה שלו, ששם מאירים השלוש מילוי הוי"ה ברוך הוא, שהם ס"ג מ"ה ב"ן, שביחד הם מספר ק"ס, וכדי להמתיק את הדינים בשורשם, ראוי לתת ק"ס פרוטות או שקלים וכו' וכו', כל אחד כפי יכולתו, אבל שיהיה כמספר הזה ק"ס, ועל ידי זה יהיה נמתק ממנו הדינים על ידי פלא עליון.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup