ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם שייך לבקר בימינו בגן סופיה כפי שרבנו אמר, הרי יש שם פריצות ואנטישמים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם שייך לבקר בימינו בגן סופיה כפי שרבנו אמר, הרי יש שם פריצות ואנטישמים?

שאלה:

מאת צחי:
שלום לכבוד מוהרא"ש נ"י, ישר כוח על כל התשובות הנפלאות, ותודה רבה לכבודו על שמאיר את עינינו. ברצוני לשאול, האם שייך ללכת לבקר בגן סופיה, שהרי רבנו אמר ללכת לשם, ומצד שני כיום המקום מלא בפריצות ובאנטישמים. כיצד ראוי לנהוג? תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר כי תבוא י"ט אלול ה'תשע"ב

שלום וברכה אל צחי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

יש דיבור מרביז"ל "להיות באומן ולא להיות בסופיה?", אזי אנשי שלומינו פירשו כפשוטו, שפעם אחת בחיים כדאי להיות בגן סופיה ולהתבודד שם, ובזה לקיים את הדיבור של רביז"ל, ואמרו רמז בדרך דרש, להיות באומן ולא להיות בסוף (סופיה), היינו לחשוב מהסוף והתכלית? כי הרי כשאדם בא לאומן אל ציון של רביז"ל, צריך להתעורר כל כך בתשובה, עד שתמיד יהיה לפני מראה עיניו הסוף והתכלית וכו'.

ולכן אם אדם היה כבר פעם אחת בגן סופיה, מספיק על כל החיים, כי קיים כבר את הדיבור של רביז"ל, כי כשמגיעים לאומן צריכים מאד מאד לשמור לא להסתובב יותר מדי על הרחובות וכו', ובפרט מחוץ להתחום איפה שאנשי שלומינו נמצאים וכו', כי האוקראינים הם פסולת של האומות וכו', והם הולכים בפריצות גדולה מאד, כי הם מאד מזוהמים בתאוות ניאוף וכו', וצריכים לשמור מהם מאד מאד, ולכן ראוי שם לשמור לא להסתובב יותר מדי על הרחובות בין האומה המגועלת הזאת וכו', שעזרו להעמלקים להרוג את היהודים במיתות משונות מיתות אכזריות וכו' וכו'.

אנחנו נוסעים לציון רביז"ל על ראש השנה רק מפני שרביז"ל ביקש והזהירנו להיות אצלו, ולכן כל אנשי שלומינו שבאים לאומן, באים רק כדי לקיים את רצונו של רביז"ל שבפירוש אמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ג) הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר, כי כל ענין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו לא יחסר איש ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד, כמו שכתוב (נחמיה ח') "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדות הוי"ה הוא מעוזכם" וזה נאמר על ראש השנה.

ואם לא הדיבור הזה לא היינו נוסעים, כי הזוהמה של האוקראינים והרוסים עולה על כל האומות, ואמר הצדיק הקדוש רבי פנחס מקאריץ זי"ע שמבין כל השבעים אומות הרוסים הם יותר מזוהמים בניאוף מכולם.

ולכן אשרי מי שזוכה לשמור על עיניו בכלליות, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין מה.) אין יצר הרע שולט אלא במי שעיניו רואות; ואמר החכם "אין חוצץ בפני התאוה כעצימת העינים" ואמר "אין לך אבר באברי האדם שיגרום לו מכשול כמו העינים", ובפרטיות אצל האומה המזוהמת האוקראינים הרוצחים וכו'.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup