ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם אפשר וראוי לצאת להפצה גם בימי חול המועד?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם אפשר וראוי לצאת להפצה גם בימי חול המועד?

שאלה:

מאת שלמה:
לכבוד מוהרא"ש שליט"א. האם אני יכול לצאת להפצה גם בימי חול המועד, או שמכיוון שאני מקבל צדקה בעד הספרים והקונטרסים יש בזה משום מלאכה? ואולי בכלל ראוי שבחול המועד אהיה יותר בבית? תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' קודם החג הפסח י"ג ניסן התשע"ג

שלום וברכה אל שלמה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך להבין שכל ענין הפצת מעינות החכמה החוצה אינו בשביל לעשות כסף וכו', אלא לזכות את עם ישראל עם אור רביז"ל ולקרבם אליו יתברך, שזו מצוה תמידית ולא שייכתרק בזמנים מיוחדים. ולכן גם בחול המועד מצוה גדולה להפיץ את אור רביז"ל, ובפרט שאז כולם בחופש, ויכולים למצוא את כולם בפארקים וכו', ובכל המקומות שיש שם ציבור גדול, ואדברה בחול המועד יכולים להפיץ יותר, כי מוצאים יותר אנשים בחוץ מאשר כל השנה וכו'.

בוודאי זה דבר גדול מאד להיות גם עם האשה והילדים, שזה דבר חשוב מאד, וזה לא סותר אחד את השני, יכולים לקיים את שניהם.

אין לתאר ואין לשער את גודל הזכות של מי שזוכה להפיץ את ספרי רביז"ל בכל שכבות העם, ובפרט הקונטרסים והחוברות שהם תמצית דברי רביז"ל ומוהרנ"ת ז"ל בשפה קלה מאד, עד שיש בזה כח המושך למשוך את הלב אליו יתברך, וכבר אלפים ורבבות וכו', מאחינו בני ישראל נכנס בהם הרהור תשובה מהחוברות והקונטרסים האלו, עד שיש כבר היום רבנים מפורסמים שגם כן מקרבים יהודים אליו יתברך, שהם גם בעצמם נעשו בעלי תשובה מאלו החוברות והקונטרסים, והמפורסמות אין צריך ראיה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך חג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup