היום

כ״ו בכסלו ה׳תשפ״ב – 30/11/2021
יום שלישי, נובמבר 30, 2021
הילולת הצדיק מיבנאל תשפ

31.01.2021

ימים
שעות
דקות
שניות

הילולת מוהרא"ש זי"ע – הצדיק מיבנאל

מתקיימת מידי שנה בתאריך י"ז בשבט, בציונו הקדוש שבבית העלמין ביבנאל שם נטמן הצדיק כפי שביקש בצוואתו.

השנה (תשפ"א) חל תאריך ההילולא י"ז שבט תשפ"א ביום שבת קודש פרשת בשלח (שבת שירה) 30/01/21 למניינם. העלייה אל הציון תתקיים בימים חמישי, שישי, מוצ"ש, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות על פי התו הסגול

עקב תקנות מגיפת הקורונה לא תתאפשר השנה קיום הילולה במסגרת הידועה, וזאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות והגורמים הרלוונטיים, יתכן שינויים במסגרת ההקלה בסגר, על הציבור לעקוב אחרי ההנחיות מתפרסמות מעת לעת. עם זאת בהנהלת הקהילה נערכים לקיום הילולה מצומצמת בציון הקדוש, אנ"ש תלמידי "היכל הקודש" ישאו תפילה בציון הקדוש להצלחת כלל ישראל, מניין מאנ"ש יקראו את כל ספר התהלים במהלך יום ההילולא.

ציון מוהרא"ש ביום ההילולא

באפשרותכם להעביר שמות שלכם ושל יקירכם שיוזכרו לאחר קריאת ספר התהלים, על ידי מילוי הפרטים הבאים:

  או לחילופין אפשר לשלוח הודעת ואטסאפ או להתקשר למספר: 04-6656666

  הבטחת הצדיק מיבנאל לישועה​

  מצבת ציון מוהרא"ש

  בצוואתו כתב הצדיק מיבנאל הבטחה מיוחדת שאותה ביקש גם להדפיס על מצבתו: "אני מבטיח שכל בחור רווק וכל בחורה רווקה שיבואו כאן לקברי ויגמרו את כל ספר התהילים מהתחלה עד גמירה לזכותי – אזי אשתדל בכל מה שרק אוכל שימצאו את זיווגם. וזה הבטחה חזקה ממני".

  בנוסף הבטיח הצדיק הקדוש: "לא אנוח ולא אשקוט עד שיהיה למי שבא לקברי להתפלל וללמוד ישועה שלימה מן השמים. ובפרט בחור ובחורה שצריכים למצוא את זיווגם ויאמרו את כל ספר התהלים בלי להפסיק – אני מבטיח שימצאו את זיווגם מן השמים. ואני חזק בזה מאוד".

  מוהראש בלבן

  בצוואתו כתב גם: "מי שירצה איזה דבר וכו', איזה ישועה לפעול וכו', איזה רפואה לבקש וכו', שיבוא שם אל קברי והקדוש ברוך הוא יעזור שאהיה לו למליץ יושר למעלה. ופרטיות בניי ובנותיי וחתניי ותלמידיי לומדי ספריי, כשתבואו לבקש אצלי – תיוושעו בעזרתו יתברך בכל מילי וימלא לכם הקדוש ברוך הוא משאלות לבכם לטובה".

  בערב הסתלקותו הוסיף וכתב כי "מה שרק תבקשו ממנו יתברך אצל קברי, אזי התפילות יענהו מן השמים".

  מעלת יום ההילולא

  "יום ההילולא" הוא מונח המתאר את יום פטירתו של הצדיק, משמעות המילה הילולא היא: חתונה – שמחה, יום זה נחשב ליום שמחה בו נוהגים לעלות אל ציון הצדיק בשמחה וריקודים, להדליק נרות לכבוד הצדיק הטמון במקום ולהתפלל על דברים הנצרכים ביום המסוגל לישועה.

  מוהרא"ש הסביר בעבר מדוע נוהגים לחגוג מדי שנה ביום פטירתו של צדיק ואמר כי "כשנסתלק הצדיק מהעולם אז רואים בחוש מה הוא פעל בעולם, איך שמילא את העולם עם אלקותו יתברך, וקירב כל כך הרבה אנשים אל הקדוש ברוך הוא, ולכן עושים אצל הצדיקים שנסתלקו יום הילולא [יום חתונה], כי עכשיו בעת הסתלקותו הוא מתעלה מעלה מעלה בכל שנה ושנה על ידי תלמידיו שקירב אל הקדוש ברוך הוא. כל צדיק יש אצלו הרבה נשמות שתלויים בו והוא חיזקם ואימצם ושימחם בחיים חיותם, ולכן עכשיו בעת יום ההסתלקות שלהם זה יום שמחתם לכל אלו המקושרים אליו".

  מסירת שמות לתפילה - חינם

  שלחו שמות לתפילה ואנו נזכיר את השמות על ציונו הקדוש של הצדיק מיבנאל ביום ההילולא
  • שלחו הודעת ווצאפ עם השמות למספר
  • 04-6656666
  • או חייגו אלינו למספר הזה

  ניתן גם להשאיר את הפרטים בטופס

   מיקום הציון

   שינוי גודל גופנים
   ניגודיות