ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ליפא שמעלצר על הלהיט החדש: "התחברתי אליו יותר מכל השירים על ברסלב"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ליפא שמעלצר על הלהיט החדש: "התחברתי אליו יותר מכל השירים על ברסלב"

בראיון מיוחד מספר הזמר על מה שהביא אותו להוציא את השיר 'רבינו נחמן בן פייגא' ומסביר מה הקשר שלו לחסידות ברסלב

כ"ב בסיון תשע"ה, 09/06/2015 | 15:30


הלהיט החדש 'בן פייגא' שהוציא אמש (ב') הזמר ליפא שמעלצר בסינגל מושקע מעורר עניין רב בציבור החרדי, וגם ביקורת על סגנון המוזיקה החדשני שנלקח משירים לועזיים ולא היה מקובל עד כה בחצרות החסידים.

בראיון מיוחד עם 'ברסלב נייעס' מספר שמעלצר כיצד הגיע להחלטה לבצע את השיר הזה שהפך ללהיט הסוחף של הקיץ ומה בכלל הקשר שלו לחסידות ברסלב ולשיר המבוסס על תורתו של רבי נחמן.

שתף אותנו על ההחלטה שלך לבצע דווקא את השיר הזה בדיסק החדש שלך

ליפא: "לפני כמה חודשים השתתפתי בחתונה של המלחין מאיר רוזנברג שהלחין את השיר הזה, הוא שלח לי בערך 12 שירים לפני החתונה כדי שאני יקח משהו לדיסק החדש שלי ואבצע שיר אחד בחתונה שלו, כששמעתי את השיר ר' נחמן בן פייגא, התחברתי לזה מאוד, נהנתי שזה לא נ נח, המילים זה משהו שונה. אמרתי לו שאני ישים את זה בדיסק ואבוא לשיר בחתונה שלו בחינם בגלל השיר הזה. שרתי את זה שם וכמובן זה עלה ליוטיוב, ואנשים כבר התחילו לשיר את זה והתלהבו מזה מאוד, ראיתי שזה תפור לדיסק שלי והחלטתי שאני חייב לבצע את זה בסינגל עוד לפני הדיסק".

מה הקשר שלך לחסידות ברסלב, לרבי נחמן מברסלב ולאומן?

ליפא: "הקשר שלי התחיל מזה שיש לי בית הכנסת באירמונט ופה התחלתי לקרב יהודים, היו פה בערך 25 אנשים שלא הלכו לבית כנסת בשבת בגלל שלא הרגישו שהאווירה שם מתאימה להם, אז פתחתי מניין וברוך ה' כבר היום יש לי בניין ולא רק מניין. שניים מהחבר'ה שמתפללים אצלי נהיו ברסלבים ונדלקו מאוד חזק כמו שהרבה אנשים נמשכים לברסלב, והשניים האלו משכו עוד ועוד חבר'ה לברסלב, הם מנסים להכניס גם אותי אבל אני אומר שאני לוקח מחב"ד וברסלב והרב עובדיה - טועם מכולם. אבל למעשה אני אוחז שברסלב וחב"ד הם מהחסידויות היחידות שדומים לחסידים האמיתיים שהיו בדורות הקודמים. רבי נחמן מברסלב מדבר בספריו הרבה על כך שאפשר לעשות תשובה גם אם בספרים אחרים כתוב שאי אפשר, הוא נותן לך אמונה ותקווה, ר' נחמן אומר גם שאפשר לעשות 'שטויות' כדי להיות בשמחה ולהתקרב להקב"ה, כל מיני דברים שמתאימים לדור של היום. הוא נותן רישיון להיות שמח ברשות התורה, ואני חושב שזו הסיבה למה הרבה נמשכים אל רבי נחמן. כיום יש לי כ-40 חבר'ה שמתפללים אצלי ותיקין ולפחות חצי מהם מקושרים לברסלב, אז כששמעתי את השיר 'ר' נחמן פן פייגא' מאוד התחברתי לזה".


"רבי נחמן נותן לך אמונה ותקווה". ליפא שמעלצר באומן (צילום ארכיון)

אפשר לומר שזה לא השיר הראשון שאתה שר על ברסלב...

ליפא: "זה אכן לא השיר הראשון, אבל זה השיר הראשון שהתחברתי אליו כשיר שהוא עם חתימה של ליפא, שיזכרו את זה כשיר של ליפא. היה את 'רבי נחמן, נחמן מאומן' אבל זה שיר לועזי שנכנס ב'אומן אומן היי' וכל אחד כבר שר את זה ואני הוצאתי את זה בדיסק חתונה, והיה גם את 'אשרינו אשרינו' כמובן וכל מיני שירים אחרים".

לסיום, מילה על האלבום החדש שלך, מתי הוא הולך לצאת ובאיזה סגנון?

ליפא: "אני מתכוון להוציא את הדיסק אחרי ט"ו באב. זה יהיה קצת שונה מהרגיל, וכשאני אומר שזה יהיה שונה זה לא אומר שזה הסגנון שאני הולך לעשות כל החיים - עכשיו זה מה שאני מרגיש שטוב לי. אני לא בן 18, גדלתי ואני רוצה לשיר לציבור את מה שאני יכול לעשות הכי טוב, וכל שנה זה יכול להיות סגנון אחר. יש בחור צעיר שקוראים לו מוטי וויס, המכונה 'מאט דאב', הוא רוצה להיות D.J והיום יש המון צעירים שצריך ללכת ברוח שלהם, כי אחרת אנחנו נהיה האנשים שנשארים מאחור, ואם רוצים להבין אחד את השני אז מוכרחים ללכת עם זה. אמרתי לעצמי שבמקום שהצעירים ישמעו מוזיקה לועזית שיש בה מילים שלא מקובלות אצלינו כמו על אהבה וכדומה, למה שלא יהיה שירים בכזה קצב המדברים על רבנים, על הקב"ה, על צדיקים ועל חסד. בדיסק הבא זה השילוב שאני עושה".

הראיון נערך בברסלב נייעס 050-2741716

» להורדת השיר "בן פייגא" של ליפא שמעלצר

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:ליפא שמעלצר שר
"נחל נובע מקור חכמה"

ליפא שמעלצר בלהיט חתונות:
'רבינו נחמן בן פייגא'

האזינו: אבי מילר שר את הלהיט
החדש "רבינו נחמן בן פייגא"


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup