ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הבבא סאלי וחסידות ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הבבא סאלי וחסידות ברסלב
הבבא סאלי זי"ע ומוהרא"ש שליט"א

האם הרב הקדוש רבי ישראל אבוחצירא נפגש עם מנהיג חסידי ברסלב? • ומדוע חילק בנו הרב הקדוש רבי מאיר אבוחצירא חוברות של הצדיק מיבנאל למבקשים ישועה?

ב' בשבט תשע"ה, 22/01/2015


לפני 31 שנה, בתאריך ד' בשבט ה'תשמ"ד, הלך לעולמו הצדיק הקדוש רבי ישראל אבוחצירא זי"ע המכונה בבא סאלי אשר היה מלומד בניסים ופעל ישועות גדולות לרבים מעם ישראל.

לבבא סאלי היה קשר חם עם חסידות ברסלב והוא נהג ללמוד הרבה בספרי רבינו נחמן מברסלב. אחד מבני ביתו העיד שהוא היה בקיא גדול בספר ליקוטי מוהר"ן וידע את כולו "ישר והפוך", מלבד זאת הוא גם נהג בספר כבוד גדול וכשהייתה נערמת על שולחנו ערימת ספרים הוא היה מניח את הספר ליקוטי מוהר"ן מעל כולם.

סיפרו מקורביו שלאחר פטירת בנו הרב הקדוש רבי מאיר אבוחצירא (שנפטר בחיי אביו) אמר הבבא סאלי לסובבים אותו כי בנו נגלה אליו בחלום וסיפר שכל הצדיקים בשמים הולכים לשמוע תורה מפיו של רבי נחמן מברסלב.

כשלושה שבועות לפני פטירתו של האדמו"ר רבי ישראל אבוחצירא הוא התבטא על רבינו נחמן מברסלב ותלמידו הגדול רבי נתן מברסלב ואמר: "הצדיקים הללו יוציאו את השכינה מהגלות". היה זה ביום ההילולה של רבי נתן מברסלב.

כשנפטר הבבא סאלי היה מנהיג חסידי ברסלב כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א בגיל 44 ועד אז באופן פלא הוא לא שמע עליו מעולם, רק לאחר פטירתו כשבכל העולם דיברו בשבח הצדיק שהסתלק נודע למוהרא"ש על דמותו הפלאית והוא הצטער מאוד שלא זכה להכירו.

זמן מה לאחר פטירתו התגלה הבבא סאלי אל כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א בעת שעלה לנוח בביתו שבארה"ב ושאל אותו: "מדוע אתם נותנים לגבאי שלי לחכות?". מוהרא"ש התעורר מיד ובירר עם בני משפחתו האם יש מישהו שמחפש אותו, ואכן בבית המדרש שמתחת לביתו המתין באותו הזמן הרב אליהו אלפסי שהיה יד ימינו של הבבא סאלי והגיע מארץ ישראל. מוהרא"ש שוחח עם הגבאי ארוכות בנושאים לא ידועים ורקד איתו בחדרו.

כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א בתפילה על ציונו של הבבא סאלי בנתיבות (צילום ארכיון: ברסלב סיטי)

גם בנו של הבבא סאלי - הרב הקדוש רבי מאיר אבוחצירא המכונה בבא מאיר, היה מוקיר ומכבד מאוד את חסידות ברסלב ומנהיגיה, ועל שולחנו היו מונחים תמיד ספרי ברסלב. בתו סיפרה שפעם נתן לה אביה את הספר 'ליקוטי עצות' שכתב רבי נתן מברסלב, ואמר לה: "כשתהיי זקוקה לעצה בכל עניין שהוא - הביטי בספר זה!".

אחד מתלמידיו הקרובים של הבבא מאיר היה הרב עמיקם מזרחי - חסיד ברסלב שלאחר מכן עבר לגור ביבנאל והיה החסיד ברסלב הראשון במקום. באחת הפעמים הביא הרב מזרחי לבבא מאיר חוברת שחיבר כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א בשם חוזר בתשובה, לאחר שרבי מאיר עיין בחוברת הוא התפעל מאוד וביקש שיביאו לפניו קרטון מלא בחוברות כאלו, מאז הוא הניח את החוברות מתחת לשולחנו והיה מחלק אותם לכל יהודי שהיה מגיע אליו כדי להתייעץ ולקבל את ברכתו, הוא היה נותן החוברת ואומר: "תעיין בחוברת הזו, זה יחזק אותך!".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:הקמיע הקדוש שהביא
לעולם שני נסיכים

בעקבות הילולת ה'בבא סאלי':
קבלת הפנים לצדיק תוקדם

המקובל הרב שרעבי הודיע:
הישועה שלך תגיע ממוהרא"ש


2 תגובות

    • 2.
    • מאת: סימה
      מרגש,מחזק,ומעניין,ישר כוח גדול לעובדי האתר
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup