ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הצדיקים נפגשו: הרב יורם אברג'ל זצ"ל הלך לעולמו
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הצדיקים נפגשו: הרב יורם אברג'ל זצ"ל הלך לעולמו

הרב המנוח ינק רבות מתורת חסידות ברסלב ונהג למסור מדי שבת שיעור בליקוטי מוהר"ן. בהספדו על מוהרא"ש אמר: "מיום שרבי נחמן ורבי נתן נפטרו לא קם כמו מוהרא"ש בברסלב וגם לא יקום כמותו"

כ"ז בתשרי תשע"ו, 10/10/2015 | 23:20הרב אברג'ל עם מוהרא"ש (צילום: ארכיון נחמן מעהל)

ברוך דיין האמת: הגאון רבי יורם אברג'ל, ראש מוסדות 'קול רינה רב פעלים' שהיה מקורב מאוד לחסידות ברסלב, השיב את נשמתו ליוצרה בליל שבת קודש כשהוא בן 58 בלבד בפטירתו.

בתקופה האחרונה חלה הרב ועבר סדרת טיפולים קשים בבתי החולים, כל העת העתירו תלמידיו הרבים לרפואתו אך משמים כבר נגזרה הגזרה והרב כאמור נפטר בליל שבת האחרונה בשעה 2.

הרב יורם אברג'ל זצ"ל נולד במושב ברוש בי"ז בסיון תשי"ז להוריו ר' חנניה אברג'ל ולאמו מרת רינה ע"ה, ילידי מרוקו שעלו לישראל. בבחרותו למד בישיבת בני עקיבא 'בית-יהודה' - בכפר מימון, ולאחר מכן בישיבות חברון והנגב אצל ראש הישיבה הגאון רבי יששכר מאיר זצ"ל והיה לתלמידו המובהק.

לאחר נישואיו התגורר בנתיבות וקבע את מקום לימודיו בכולל אברכים 'בית ישראל' בעיר וכבר בהיותו אברך צעיר החל בהפצת תורה ומוסר. ברבות השנים הקים בנתיבות ובמקומות נוספים ברחבי הארץ מוסדות תורה המונים אלפי אברכים וארגוני חסד רבים.

הרב זצ"ל ינק רבות מתורת חסידות ברסלב ומחסידות חב"ד, הוא נסע מספר פעמים לציונו הקדוש של רבינו נחמן מברסלב זי"ע באומן והרבה לעסוק בתורתו ולעורר את תלמידיו לכך. בנוסף היה לו קביעות ללימוד בספרי מוהרא"ש זי"ע ואף העיד על עצמו שלמד בקונטרסים המפורסמים במשך למעלה משלושים שנה.

הרב יורם אברג'ל מספיד את מוהרא"ש

בחודש שבט תשס"ז ביקר ביבנאל עיר ברסלב וערך דרשה משותפת יחד עם מנהיג ברסלב מוהרא"ש זי"ע ששמר איתו על קשרי ידידות עזים ואף עורר מספר פעמים את תלמידי הרב שידבקו בו ובדרכיו. על אותה הדרשה אמר מוהרא"ש כי "אלמלא לא זכינו לרדת לזה העולם רק בשביל הלילה הזו - זה כבר היה כדאי". בדרשה אמר הרב אברג'ל על מוהרא"ש: "מורינו ורבינו הוא המשכיות הנהר הגדול שמטהר כל הכתמים, ובוודאי שלא בא כבושם הזה בכל ה-100 שנים האחרונות, עד שריחם ה' על עמו וראה את שארית הפליטה".

עוד אמר הרב אברג'ל ביבנאל: "איך אפשר בלי ללמוד ליקוטי מוהר"ן? זה חמצן! איך אתה חי? זה נקרא חי בנס. היום העולם חי בנס, איך אפשר? אם אדם לא ילמד כל יום איזה עשרה קטעים מליקוטי תפילות, אם לא ילמד לפחות תורה או שניים המפארות את הנפש את הגוף ואת הנשמה מרבינו הקדוש, איך יוכל? ליקוטי הלכות, איזה דברים! העיד אחד מגדולי ישראל על ה"חפץ חיים" שלא ירד מעל שולחנו הספר ליקוטי הלכות. צדיקי האמת לא מתבלבלים! ומי בדור הזה הגיע למצב שכל מילה מרבינו לדעת אותה כמו מורינו ורבינו המוהרא"ש?! לא מצאנו כבושם הזה! הרבה פרשנויות יצאו על תורת רבינו, אבל בדרך שמוהרא"ש הוריד את התורה עד לאיש האחרון שבקצה האחרון שיוכל למצוא איזה פתח מאיפה לצאת מיד... זה רק דרך הספרים. לכן בדרך צחות אמרנו שיבנאל זה בגימטרייה 'מנחה', רבינו הביא לה' מנחה חדשה לה' - זו התורה הנפלאה הזו".

תלמידיו מספרים כי הוא קיבל מרבי אלעזר אבוחצירא זצ"ל את הספר ליקוטי מוהר"ן של רבינו נחמן מברסלב זי"ע בצירוף הוראה שאת הספר הזה צריכים ללמוד בעמידה דייקא, מפאת קדושתו העצומה. ואכן, הרב היה נוהג למסור מדי שבת לתלמידיו שיעור בספר ליקוטי מוהר"ן והיה עושה זאת בעמידה.


הרב אברג'ל עם מוהרא"ש (צילום: ארכיון נחמן מעהל)

לאחר הסתלקותו של מוהרא"ש זי"ע בחורף האחרון ערך הרב זצ"ל עצרת הספד בבית מדרשו ואמר: "מיום שרבי נחמן ורבי נתן נפטרו לא קם כמו מוהרא"ש בברסלב וגם לא יקום כמותו. אני איתו כבר עשרים שנה בספרים ולא ראיתי כאלו דברים, כל ה'עץ חיים', כל ביאור הזוהר, דברים שרק האריז"ל יכל עליהם. והכל בפשטות, ברמה אפס שאפילו ילד מטופל יכול להבין אותם. הוא היה גלגול של מהר"ם שיק וה' שלח אותו להציל את הנשמות של הדור הזה, בעיקר את הבנים והבנות. הייתי בביתו בארה"ב לפני כ-10 שנים ומה שראתה עיני שם לא ראיתי באף מקום".

הרב אמר גם כי מוהרא"ש בפטירתו ביטל את כל הגזרה של הצפון: "ה' ראה שהצפון יהיה חם מאוד ויעשו הרבה בעיות, שם אותו בצפון מולם ואין להם מה לעשות. הייתה גזרה גדולה על הצפון והוא לקח אותה עליו צ'יק צ'ק - עשה העברת בעלות".

"אין הפה יכול לספר על גודל המעלה שהייתה לאיש הזה" הוסיף הרב על מוהרא"ש, "שליטה בתורה שלא ראיתי בכל המאתיים שנה האחרונות. הוא הצליח לאסוף ניצוצות קדושה שמימות התנאים והאמוראים לא היה כזה דבר. הוא ירד לתוך הזבל, עבד עם הנשמות התועות".

בשיחה אחרת אמר הרב כי "מוהרא"ש היה מלאך ה' צבאות, אין כאלו אנשים. אדם שידע את כל התורה כולה, כל התורה! אדם שכתב מעל 30,000 מכתבים, אין כאלו דברים, אין! מרן רבינו עובדיה שידע מה זה קדושה, היה מתבטל לפניו, היה מכבד אותו מאוד מאוד. הרב משאש שהיה בגיל 100 ודבריו עמוקים מעומק הרגיל ואין דבריו סתם, פעם אחת הוא שמע את מוהרא"ש ונמס על ידו".

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים וזכותו תגן על כלל ישראל.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:הרב אברג'ל: "מוהרא"ש
היה מלאך ה' צבאות"

הדרך לישועה: מסע מופלא אל
ציונו הקדוש של מוהרא"ש ביבנאל

הקלטה מדהימה: מוהרא"ש מגלה
כיצד יפעל מהשמים למען הרווקים


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup