ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כפית התחזקות: הרב יצחק לעזער מספר על החיים הטובים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כפית התחזקות: הרב יצחק לעזער מספר על החיים הטובים

דברים חוצבי להבות מפי תלמידו המובהק של מוהרא"ש זי"ע על החיים הטובים שהצדיק הכניס בעולם


מנויי אתרוג ורימון? תוכלו לצפות בסרטון כאן

כשהולכים בדרך הצדיקים, הם מלמדים אותנו איך לחיות חיים טובים. לחיות בעצמנו, להחיות את אחרים. איך שיכולים בזה העולם לעשות דברים טובים מאוד, אם רק יש לנו שכל, שנזרוק את השכל העקום שלנו ונזכה לחפש ולבקש מה הצדיקים מלמדים אותנו.

יכולים לזכות לחיים טובים באמת, להחזיר את החיים טובים לזה העולם. וזה מה שמוהרא"ש עסק כל החיים שלו: ללמד לנשמות ישראל איך יכולים לחיות חיים טובים. בנה את העיר הזו (יבנאל) להראות לכולם איך יכולים לחיות חיים טובים. הקים מוסדות תורה וחינוך, הכל-הכל למה? לגלות שיכולים לחיות חיים טובים! להתחיל מהפעוטונים, מהגנים, תלמוד תורה, בית ספר, ישיבה, סמינר, כוללים - הכל!

"אני אכניס כאן חיים טובים בכל מקום. אני אגלה להם שבאמת הצדיק נמצא, הלימודים של רבינו נמצאים בכל דור ודור. אם רק לוקחים אותם בתמימות ופשיטות, יכולים להפוך את כל החיים לחיים עליזים ושמחים". זה מה שמוהרא"ש עסק כל החיים שלו וזכה 75 שנים שהכניס את זה בעולם, בספריו הקדושים, בתלמידיו, בכל מקום רק הכניס את זה. וכאן ביותר בעיר הקדושה הזו, להראות שיש מקום כזה שיכולים לחיות ככה, זו מציאות!

זה מה שמוהרא"ש רצה כל החיים, מה שהכניס כאן כל הכוחות במסירות נפש, הוא ידע שמוכרחים לעשות מקום כזה, שיהיה כמו "ערי מקלט", אבל לא רק "ערי מקלט", זה יהיה דוגמה חיה לכל העולם!! שכולם יראו כבר אל מה יכולים לזכות בזה העולם. הלימודים של משיח צדקינו, שבזה יכבוש את כל העולם.

הנה הצדיק באמת מלמד אותנו, רבינו יש לו לימודים קדושים לכל אחד ואחד. יכולים לחיות באמת כאן חיים טובים. מוהרא"ש רצה כאן, שכבר כאן יהיה ככה!

"בואו אני אלמד אתכם איך באמת פה יכולים להקים הכל, מוסדות התורה והחינוך, בתים נאמנים בישראל. כל אחד ואחד שלא יחסר לו כלום - לא ברוחניות ולא בגשמיות". זה מה שמוהרא"ש רצה כל החיים וזה מה שמוהרא"ש רוצה עכשיו!

» לעוד כפית של התחזקות

4 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup