ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לקראת הדפסת הכרך השלישי: הצדיק במכתב נרגש על מעלת ההפצה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לקראת הדפסת הכרך השלישי: הצדיק במכתב נרגש על מעלת ההפצה
שלושת הכרכים הראשונים של שו"ת ברסלב

כרך ג' מהסדרה הפופלארית 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב' יגיע השבוע לחנויות • הצדיק במכתב: "אין לתאר ולשער את גודל הזכות של מי שיפיץ את זה לכלל נשמות ישראל"

 כ"ז אייר תשע"ג, 07/05/2013


בסוף השבוע צפוי להגיע לחנויות החלק השלישי בסדרת הספרים ששמעה יצאה למרחקים בחסידות ברסלב ומחוצה לה - 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב'.

פרוייקט השאלות ותשובות החל דרך אתר 'ברסלב סיטי' לפני כשנה וחצי ובתוך זמן קצר הפך לשם דבר. השאלות שנשלחו מדי יום אל האתר עברו אל לשכת הצדיק, אשר השיב להן באופן אישי. בעקבות הביקוש העצום אצל רבים שאינם מחזיקים אינטרנט בביתם, הודפסו לפני כחצי שנה 150 שאלות ותשובות מתוך מדור 'שו"ת ברסלב' באתרנו, בכרך מהודר. אלפי הספרים שהודפסו אזלו מהמדפים בתוך מספר ימים ולאחר זמן קצר הודפס כרך ב' בו הופיעו השאלות הבאות בתור.

כנסו לקריאת כל השאלות ותשובות בשו"ת ברסלב

לקראת הדפסתו של הכרך השלישי בסדרת הספרים, שיגר הצדיק מכתב אל חסידי ברסלב בכל רחבי העולם, בו מסביר את חשיבות הפצת ספרים אלו שהפכו לפופלאריים מאוד ומקרבים יהודים רבים אל הקדוש-ברוך-הוא ואל דרכה המיוחדת של חסידות ברסלב. בין דבריו כתב: "חסדי השם יתברך שיצאו עד עכשיו כבר שלושה חלקים מסדרת 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב', ותהלה לאל זה נחטף יותר מהר ממה שחשבנו, וזו זכות הרבים לדורות, כי יחד עם התשובות האלו כתובות גם השאלות. וכלל זה צריכים לזכור כי על כל שאלה שמישהו שואל יש לכל הפחות עוד אלף אנשים אם לא יותר שיש להם אותה השאלה, והם צריכים בדיוק את התשובה הזו".

"לצערינו הרב מיליונים מאחינו בני ישראל עדיין רחוקים מהיהדות, וצריכים לקרב את כולם אליו יתברך" כותב הצדיק, "ולכן אין לתאר ואין לשער את גודל הזכות של מי שיפיץ את זה לכלל נשמות ישראל, כי הספרים האלו הם להיט גדול וכולם חוטפים את זה, ונתעוררים בתשובה".

ולכן אשרי מי שזוכה להפיץ בכל יום את ספרי רבינו ז"ל, הן הקונטרסים והחוברות, והן את שאר הספרים, ובפרט את ה'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב' אשר אין עוד מעלה יותר גדולה מזו בתיקון הברית, וכמו שאמר רבינו ז"ל (ספר המדות אות ניאוף סימן מ"א) 'תיקון להוצאת זרע לבטלה שישתדל להחזיר בני אדם בתשובה'; ומי יכול להתפאר שהוא נקי מהחטא הזה? ולכן עלינו למסור את נפשינו בכל יום להפיץ את ה'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב', שזה עושה נפלאות בין נשמות ישראל".

כולם חוטפים את זה, ונתעוררים בתשובה. כרכי הסדרה שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

בהמשך המכתב קורא הצדיק להירתם למען הדפסת סדרת הספרים, על מנת שימשיכו בהדפסת שאר הכרכים הממתינים לדפוס ללא עיכובים: "אלו שלא יכולים להפיץ, שעל כל פנים ישתתפו בהדפסתם, ויהיו שמות המנדבים מודפסים בסוף הספר, וזה זיכוי הרבים לדורי דורות, כי מי שמזכה את הרבים הזכות הזו הולכת לפניו תמיד. ולכן אבקש את כל אחד מאנשי שלומינו שישתתף באיזה סכום שהוא רק רוצה, כדי שיהיה לו חלק בהדפסת 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב', ואשרי מי שקונה ספרים ונותן את זה למפיצים להפיץ, ויהיה לו גם כן חלק בהפצה, אשר אין מילים לפרש מעלת הפצת מעיינות החכמה חוצה".

ממשיך הצדיק ומסביר את מעלת ההפצה: "בפירוש גילה לנו רבינו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן י"ד) ש'על ידי שמקרבים בני אדם לעבודת השם יתברך מעלים את כבוד השם יתברך לשורשו', והלוואי שהיינו מצייתים את מוהרנ"ת ז"ל שהניח לנו צוואה ארבעה ימים לפני הסתלקותו ואמר אז לאנשי שלומינו 'העובדא שלכם יהיה יפוצו מעיינותיך חוצה'. אשרי מי שיתן יד ושכם להדפסת והפצת 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב'".

הסדרה הנפלאה נותנת מענה לשאלות והבעיות בחיי היום-יום, לכל יהודי באשר הוא. הקורא יוכל למצוא שאלות ותשובות העוסקות בכל תחומי החיים: אמונה, זוגיות, חינוך, פרנסה, אקטואליה, שמחה, ועוד. בראש הספר נמצא תוכן העניינים עם תקצירי השאלות, כך שהקורא יוכל למצוא ביתר קלות את מה שהוא מחפש.

גם אתם רוצים לקבל תשובה מהצדיק? הקליקו כאן

    
הצדיק בכתיבת תשובה במהלך ביקורו האחרון בישראל

בתשובה לשאלה שנשלחה השבוע דרך מדור 'שו"ת ברסלב' באתרנו ובה מבקש השואל לאמת את השמועה על הבטחת ישועה למי שיעזור בהדפסת ספרי 'אשר בנחל' ו'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב', ענה הצדיק באופן ברור ומפורש כי אכן תהיה ישועה גדולה למי שיעזור בהדפסת כרך אחד מספרים אלו. "אני חזק מאד בזה שאמרתי שמי שידפיס כרך אחד של שו"ת 'אשר בנחל', תהיה לו ישועה" כתב הצדיק בתשובה שהתפרסמה היום, "כי המכתבים האלו החזירו למוטב כבר אלפים ורבבות בני הנעורים בתשובה, ונתפשטו בכל העולם כולו, ותהלה לאל דבר רבינו ז"ל התפרסם על ידי זה מאד בעולם, כי נכתבו על ידי גודל תשוקתם של בחורים ואברכים הצמאים לדבר השם, ויש בזה סייעתא דשמיא, ותהלה לאל כבר נדפסו עד עכשיו מאה ושתים עשרה כרכים מסדרת שו"ת 'אשר בנחל', ויש בהם עשרים ושבע אלף מכתבים, רק עד שנת תשנ"ח, ויש להדפיס עוד את כל המכתבים עד שנכתבו עד לשנת תשע"ג. ולכן, כל מי שיהיה לו חלק בהדפסת כרך אחד, תהיה לו ישועה גדולה".

"והנה התחילו ביבנאל להדפיס את ה'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב', והם אותו דבר כמו שו"ת 'אשר בנחל', וההפרש ביניהם הוא כי שב'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב' כתובות גם השאלות, וזה מאד מעניין בני אדם, ולכן תיכף ומיד שנדפס בכמויות גדולות מיד נחטף ואזל מן השוק, וכבר נדפסו עד עכשיו שלושה כרכים, ויש מוכנים לדפוס עוד עשרים כרכים, ולכן אשרי מי שיהיה לו חלק בהדפסת כרך אחד, ואשרי ואשרי מי שיעסוק בהפצתם, כי לצערנו הרב מיליונים מאחינו בני ישראל נתרחקו מהדת וכו', ואלו הספרים מחזירים להם את האמונה ואת הבטחון עצמי, כי אין בעיה שלא יהיה לה פתרון, אין צרה שאין לה פתח איך לצאת ממנה, ואין חושך שאין לו אור בקצה המנהרה".

המעוניינים להפיץ את הספר באיזור מגוריהם, מוזמנים לפנות אלינו דרך טופס צור קשר.

בימים אלו עמלים על הכנתו לדפוס של החלק הרביעי בסידרה, ניתן לרכוש הקדשה בספר לברכה, הצלחה ולהבדיל לעילוי נשמה.

חייגו עכשיו והזמינו את הספר הנפלא אל ביתכם בדיוור ישיר:
'ברסלב סנטר' - המרכז לתשמישי קדושה ויהדות: 04-66-500-50

ניתן להזמין את הספר גם דרך האתר, מלאו כאן את הפרטים ונציג יחזור אליכם להשלמת ההזמנה.


עוד בנושא זה:

הגיע חלק ב' של הספר הנפלא
'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב'
שאלות ותשובות
בחסידות ברסלב
מדוע מדפיסים את 'שו"ת ברסלב'?
הרי יש כבר את 'אשר בנחל'

2 תגובות

    • 1.
    • מאת: ץ
      אני גר באמעריקא אני צריך שן"ת בחסידות ברסלב איפה אני יכול לקנות את הספר
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup