ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שאלות ותשובות בענייני חינוך
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שאלות ותשובות בענייני חינוך


הקדמה
יתכן שהפינה אשר לפניכם עונה על שאלתם של הורים רבים: "איפה טעינו? מה עשינו לא בסדר בחינוך ילדינו?". ואם היא אכן עונה על השאלה הזאת, כדאי להציץ בה על מנת להתחיל לתקן. ותצמח מכך תועלת גם לאותם הורים שעדיין לא הספיקו לעשות טעויות בחינוך. הם פשוט ילמדו לאהוב את ילדיהם, לקבל אותם ולשמוח בהם. ואז, כל טעות שרק לא תהיה, תתוקן מיד. כי "על כל פשעים תכסה אהבה"
שאלה 01:
מובא בכמה פסוקים ומאמרי חז"ל שמותר להכות את הבן וגם את התלמיד, קל וחומר להענישם ואדרבה! זו דרך מדרכי החינוך. ומדוע מתוך דבריך בספר וכן מתוך השיעורים ששמעתי אותך מוסר מתבאר שאסור?

 
שאלה 02: 
איך מעודדים את הילד להיות עצמאי? יש לי בן בגיל חמש ואני רוצה שיתחיל לעשות דברים לבד ולא הולך לי
 
שאלה 03: 
יש לי ילדה בגיל שבע. כמעט בכל פעם שהיא מתלבשת עם בגדים יפים כמו לכבוד שבת, יום הולדת של חברה וכו', היא ניצבת לידי בגאון ושואלת: "אני יפה?". אני ממש לא יודע מה לומר לה ואני מנסה להסביר לה שהיופי שלה לא תלוי בבגד זה או אחר אלא בה בעצמה. מה דעתך?
 

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup